Co krmíte a jaký to má vliv?

Líhnutí

Datum: 05.01.2016 | Vložil: Markéta

Dobrý den, chtěla bych se zeptat za jakých podmínek se dají vylihnout kachnata indických běžců v lihni? Jsou tyto podmínky stejné jako u líhnutí kuřat nebo odlišné? Děkuji za odpověď.

Re: Líhnutí

Datum: 28.02.2016 | Vložil: Hanka

Líhli jsme indické běžce s kuřátkama i když to nedoporučují, ale vše proběhlo v pořádku, dali jsme je tam o něco déle.

bezci a pes

Datum: 22.05.2015 | Vložil: michal

Dobry den,
ako sa bezci znasaju so psami? Nas pes sa hydiny dost boji len mam strach aby nanho neutocili.

Re: bezci a pes

Datum: 28.02.2016 | Vložil: Hanka

Naše Bella s nima byla od vylíhnutí a úplně je zbožňuje a oni jí, mám s ní videa jak jí lochtají a ona je zase olizuje. Je to něco nádherného.

plot

Datum: 01.05.2015 | Vložil: Naďa

Chtěla bych se zeptat, zda musí být celý pozemek, kde chceme pěstovat indické běžce, oplocený? Zahrada má cca 3000 m2, ale v jedné části není (směrem do louky a potoka) oplocený. Vrátí se na noc běžci zpět do kachníku. A budou slimáky požírat především v blízkosti kachníku (samozřejmě když budou mít dostatek vody) tedy na naší zahradě a nebo se na celý den někam rozutečou?

Re: plot

Datum: 22.05.2015 | Vložil: Ivet

Máme neoplocený pozemek na konci vsi. Na naši zahradu navazuje louka s močálem, který během léta vyschne. Když je v močálové části louky voda běžci jsou tam skoro celý den teprve když vyschne drží se doma kolem nádrží s vodou a pouze ráno či večer se skočí na louku trochu proběhnout, ale večer se vždy vrátí do kachníku (na ''volno'' jsme běžce pustili asi po třech nedělích ve výběhu).
Myslím si, že ten potok pro ně bude velké lákadlo, které nádoby s vodou nepředčí.

Re: plot

Datum: 27.05.2015 | Vložil: Katarína

My máme pozemok susediaci s väčším potokom. Minulý rok našich káčerov ani nepotiahlo do vody. Tento rok sa už vykúpali niekoľkokrát. Majú tam kamarátov - divé kačky. Ono, je dobré, že idú na návštevu, len sa bojíme predátorov z vody, silného prúdu a najmä toho, aby sa nám nepokrížili s divokými. Preto sme museli oplotiť pozdĺž potoka. Stačí na 50 cm, to neprekonajú. A potvrdzujem to, čo je napísané v druhom komentári - lákadlo vo forme prírodnej vody neprekonáte žiadnou nádobou ani bazénikom. No, čo už, príroda.

Re: plot

Datum: 28.02.2016 | Vložil: Hanka

Já mám zkušenost takovou, že jak čuchnou k potoku tak tam budou téměř celý den, akorát se přišli nažrat a hned zase mazali na potok, ale večer se spolehlivě vraceli do kurníku. Jelikož vloni slimáci nebyli tak jsem je nechala, ale letos jsem vše ohradila, začali se paktovat s divokýma, a to jsem nechtěla.

Baští i ještěrky

Datum: 29.01.2015 | Vložil: Martina

Dobrý den, přemýšlíme s manželem o běžcích na naši zahradu, máme na ni ale dost ještěrek o které bychom neradi přišli. Protože se nám tam drží již několik let a mají pravidelné snůšky.
Má otázka zní, baští běžci také ještěrky?
Díky Martina

Re: Baští i ještěrky

Datum: 08.04.2015 | Vložil: Čert

Těžko říct. Rozhodně si nemyslím, že by se jim chtělo do dospělého jedince, ale vajíčka nebo mláďata by asi v bezpečí nebyla.

1 | 2 >>

Přidat nový příspěvek

Požírají indičtí běžci všechny druhy slimáků?

Snůška

Datum: 14.09.2015 | Vložil: Jirka Bok

Kam běžci snáší vejce. Je dobré jim udělat jedno hnízdo s podkladkem a nebo snáší kde se jim to hodí?
Jak zabráním jejich cachtání v bazénu s chlorovou vodou. Stačí půlmetrový plůtek? Dík za echo.

snáška

Datum: 18.01.2014 | Vložil: šimon

kolik vajec a kdy začínají snášet ??

likvidátor slimáků

Datum: 19.11.2010 | Vložil: George

Ne nadarmo se jim říká zabijáci slimáků. Co jsem se všiml, tak ohledně slimáků nejsou ani trochu rasisti. Sežerou každého bez rozdílu barvy.

Re: likvidátor slimáků

Datum: 19.11.2010 | Vložil: Fanda

To se mi nechce věřit. Je to možné někde vidět? Zkusil jsem už lecos abych zachránil úrodu, ale ty mrchy se snad rodí i ze vzduchu. Nemohli by jste mi někdo ty zázraky na pár dnů půjčit.

Re: Re: likvidátor slimáků

Datum: 19.11.2010 | Vložil: Jiřina

Co vím tak majitel těchto stránek chystá půjčovnu Indických běžců. Snad by to mělo být i s kachníkem, aby měli kousek domácího prostředí.

Přidat nový příspěvek